Lifestyle Portal
  •   २१ माघ २०७९, शनिबार

भारतद्वारा भारतीय सीमा लक्ष्मीपुर-बलाराबाट सर्लाही जिल्लाको गढैयासम्म कालोपत्रे सडक निमार्ण

२३ माघ २०७७, शुक्रबार २३:२८

लोकप्रिय

वीरगञ्ज । सर्लाही जिल्ला अन्र्तगत भारतिय सीमाको लक्ष्मीपुर-बलाराबाट गढैया सम्म भारत सरकारको आर्थिक सहयोग ने.रु ४४.४८ मिलियनको सहयोगमा निर्मित कालोपत्रे सडकको श्री नितेश कुमार, महावाणिज्यदूत, भारतको महावाणिज्य दूतावास, विरगञ्ज र श्री विनोद कुमार मौवर, डिभिजन प्रमुख, सडक विभाग, चन्द्रनिगाहपुर, रौतहटद्वारा संयुक्त रुपमा गरियो ।

भारत सरकारको “नेपाल भारत विकास सहकार्य” अन्तर्गतको सहयोग कालोपत्रे सडक निमार्णमा उपयोग गरियो । यस अन्तर्गत दुईवटा प्याकेजहरु छन्, पहिलो ४.४६ कि.मि. को भारतिय सीमा लक्ष्मीपुर–बलरा–मिर्जापुर र दोश्रो १.६२ कि.मिको मिर्जापुर–गडहिया सडक/हुलाकी सडक । यो परियोजना भारत सरकार र नेपाल सरकार बिचको समझौता अन्र्तगत एक उच्च प्रभाव सामुदायिक विकास परियोजनाको रुपमा लिईएको थियो ।

उक्त सडक निमार्णका लागि भारतिय दुतावास, काठमाण्डौ र भौतिक पुर्वाधार विकास तथा यातायात मन्त्रालय अन्तर्गत जनकपुर सडक विभाग, डिभिजन सडक विभाग मुजेलिया बिच सम्झौता भएको थियो । हालमा उक्त परियोजना चन्द्रनिगाहपुर सडक विभाग अनर्तगत रहेको छ । भर्खरै कालोपत्रे गरिएको भारत नेपाल सिमा जोडने सडकले दैनिक यात्रा गर्ने यात्रुहरुको आवागमन सहज गर्ने आशा गरिएको छ ।

यो परियोजनाले भारतको नेपालसंगको विकासमा साझेदारी प्रतिविम्बित गर्दछ र नेपाल सरकारको पुर्वाधार विकासको प्रयासलाई सहयोग पुर्‍याउने छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भक्तपुर, १७ पुस: अङ्ग्रेजी नयाँ वर्ष, २०२३ को पहिलो दिन । भक्तपुरका प्रमुख गन्तव्य मानिएका पर्यटकीयस्थल नगरकोटदेखि रानीकोटसम्मका होटल स्वदेशी

“आमा मलाई हुर्काउनु भो, पढाउनु भो, माया दिनुभयो । अब म हजुरको सधैँ सेवा गर्छु है” भन्दै नारायणी नमूना मावि

खजुरा, १५ पुस : निकै तामझामका साथ नेपालगञ्जको ऐतिहासिक पर्यटकीय ताल रानीतलाउलाई सञ्चालनमा ल्याइए पनि अहिले संरक्षणको अभावमा पुनः जीर्ण

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत