Lifestyle Portal
  •   ७ आश्विन २०७८, बिहीबार

हार्बर कलेजद्वारा कोरोना भाइरसको दोस्रो लहरको महामारीमा स्वाथ्य सामग्री र अक्सिजनको लागि आर्थिक सहयोग

५ जेष्ठ २०७८, बुधबार ००:१९

अष्ट्रेलियन हार्बर इन्टरनेसनल कलेजले बिद्यमान कोरोना भाइरसको दोस्रो लहरको महामारीमा स्वाथ्य सामग्री र अक्सिजनको लागि आर्थिक सहयोगका लागि पहिलो चरणमा २,००,००० सहयोग गर्ने भएका छन् । झापा जन्म स्थान भएका नेपाली मुलका अष्ट्रेलियन ब्यावसायी मातृका बिमोली र सुमन भेट्वालले कोभिड स्वास्थ्य सामाग्री र अक्सिजनको खरिदका लागि दुई लाख रकम सहयोग गरीने भएको हो ।

बिगत पच्चीस बर्ष देखि अष्ट्रेलियामा बसोबास गर्दै आउनु भएका संचालक द्वय बिमोली र भेट्वालकै लगानी भएको NAPS कलेजले अष्ट्रेलियाको उच्च शिक्षा हेर्ने बिभाग(TEQSA)ले स्नातक अध्ययन संचालनको लागि स्विकृती प्रदान गरेको छ ।

एक हजार भन्दा बढि नेपाली बिध्यार्थी हरू लाई विभिन्न कोर्स प्रदान गरी नेपाली बिध्यार्थी हरू र अन्तर्राष्ट्रिय बिध्यार्थीहरूको मन जित्न सफल हार्बर कलेजले अष्ट्रेलियामा बिध्यार्थी हरू लाई गुणस्तरीय शिक्षा र अतिरिक्त सहयोग मात्र गरेको छैन, नेपालमा दु:ख सुख पर्दा समेत सहयोगी साबित भएको छ ।

अष्ट्रेलियन हार्बर इन्टरनेसनल कलेजका संचालक मातृका बिमोलीले भन्नुभयो, “एक नेपालीलाई अफ्ठ्यारो पर्दा अर्को नेपाली हेरेर बस्न सक्दैन । यतिबेला प्रबासमा रहेका नेपाली हरूले एकजुट भएर यो महामारी लाई टार्नु परेको छ ।”

यसपटक पनि कोभिडको दोस्रो लहरका लागि सहयोग पुर्याउने उद्देश्य अनुरुप नेपाल शैक्षिक परामर्श संध इक्यान झापा केन्द्रको समन्वयमा भइरहेको स्वास्थ्य सामाग्री र अक्सिजनको खरिदका लागि आर्थिक सहयोग विनियोजन भैसकेको कलेजका बजार ब्यबस्थापक मुकेश धमलाले जानकारी गराउनुभयो ।

“बिद्यमान संकटको सामना गर्न झापामा रहेको शाखा कार्यालयले अक्सिजन बैंक स्थापना गरि सेवा पुर्याउने कामलाई हार्बर कलेजद्वारा गरीयको यो आर्थिक सहयोगले यो संकटको आहतमा राहत पुग्ने छ । ” इक्यानका केन्द्रिय उपाध्यक्ष शेष राज भट्टराईले भन्नुभयो ।

शैक्षिक सस्था संगसंगै कानुन ब्यावसाय समेत संचालन गर्नु भएका हार्बर कलेजका सन्चालक सुमन भेट्वालले अष्ट्रेलियामा रहेका नेपाली समुदायसंग पनि सहयोगका लागि कुरा भैरहेको उहाँले बताउनुभयो। उहाँले भन्नुभयो, ” पहिलो कोभिड लहरमा पनि हामीले पिपिई निर्माणका निम्ति राष्ट्रिय आबिस्कार केन्द्र लाई आर्थिक सहयोग गरेका थियौ।”

यतीमात्र होइन गरिब तथा जेहेन्दार बालबालिकालाई छात्रवृत्ति, शैक्षिक परामर्श संध संस्थाहरूका समानान्तर अभियान लगायतका थुप्रै कृयाकलापमा अष्ट्रेलियन हार्बर इन्टरनेसनल कलेजले आफुलाई कृयाशील बनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएन) को आगामी १०औं महाधिवेशनको सन्दर्भमा भएको धाँधलीको संस्थापन पक्षले सुनुवाइ नगर्दा बाध्य भएर परराष्ट्र

लण्डन । गैरआवासीय नेपाली संघ एनआरएनएको निर्वाचन २० अक्टोबरमा हुने भएको छ । संघको निर्वाचन समितिले शुक्रबार एक विज्ञप्ति जारी

काठमाण्डौ । परराष्ट्र मन्त्रालयले अफगानिस्तानमा रहेका नेपाली नागरिकहरुलाई त्यहाँबाट उद्धार गरी नेपाल फर्काउने प्रक्रिया जारी रहेको जनाएको छ । शुक्रवार

कपिल गौतम, अमेरिका । संसारभर नेपाली जहाँ रहेपनि आफ्नो पौरख तथा शानका गाथाहरु रच्दै आएका छन् । बुटवलमा जन्मिएका उत्सव