Lifestyle Portal
  •   २१ असार २०७९, मंगलवार

ईटालीलाई चीनको साथ

४ चैत्र २०७६, मंगलवार १२:००

चीनले कोरोनाको कहरलाई मजवुतीका साथ नियन्त्रण गरिदिएको बताइन्छ, शुरुमा चीनको समुन्द्री शहर हुवानबाट शुरु भएको यस संक्रमण अहिले चीनमा त कम भयो तर यूरोपमा झनै बिकराल भएको छ । चीनसंग निकट ब्यापारको समबन्ध राख्ने यूरोपको देश ईटाली अहिले झनै चपेटामा परेको हो, श्रोतका अनुसार ईटालीमा भएका छालाजुत्ता कारखानामा चीनबाट भारी मात्रामा छाला निर्यात गरिन्थ्यो र शायद तिनै छालामा आएका कोरोनाका जिवाणुहरु नै ईटालीको संक्रमणको मुख्य कारक हुन सक्दछन् ।

ईटालीले आफ्ना नागरीकहरुलाई क्वारेन्टाइन गरेर घरमा नै बस्न भनेंको छ, ईटाली अहिले शोक र सन्तापमा डुबेको छ । ईटालीलाई सहयोग गर्न चीनले आफ्ना डाक्टर र मेडिकल समुहको एउटा टिमलाई ईटालीतर्फ रवाना गरिसकेको छ, यिन तिनै टिम हुन् जस्ले अहोरात्र खटेर हुवानमा संक्रमण नियन्त्रण गरेका थिए ।

लगभग १२००० भन्दा बढि ईटालीमा कोरोना पोजिटिभ भेटिएका छन् । ईटालीमा १९०० हाराहारीको मृत्यु भएको यस संक्रमणको ईटालीमा पछिल्लो अपडेट अनुसार २४७४७ केसहरु पत्ता लागेका छन् । चीनले १० हजार पल्मोनरी भेन्टीलेटरहरु, २० लाख फेस मास्क र २० हजार प्रोटेक्टीभ सुट्स ईटालीलाई प्रदान गरिसकेको छ ।

लाइभमाण्डु

ईटालीको एउटा कोरोना भाइरस रेडियो स्टेशन
चीनपछि ईरानभन्दा धेरै ईटालीमा कोरोना भाइरसको संक्रमण

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको