Lifestyle Portal
  •   ५ आश्विन २०७८, मंगलवार

ईटालीलाई चीनको साथ

४ चैत्र २०७६, मंगलवार १२:००

चीनले कोरोनाको कहरलाई मजवुतीका साथ नियन्त्रण गरिदिएको बताइन्छ, शुरुमा चीनको समुन्द्री शहर हुवानबाट शुरु भएको यस संक्रमण अहिले चीनमा त कम भयो तर यूरोपमा झनै बिकराल भएको छ । चीनसंग निकट ब्यापारको समबन्ध राख्ने यूरोपको देश ईटाली अहिले झनै चपेटामा परेको हो, श्रोतका अनुसार ईटालीमा भएका छालाजुत्ता कारखानामा चीनबाट भारी मात्रामा छाला निर्यात गरिन्थ्यो र शायद तिनै छालामा आएका कोरोनाका जिवाणुहरु नै ईटालीको संक्रमणको मुख्य कारक हुन सक्दछन् ।

ईटालीले आफ्ना नागरीकहरुलाई क्वारेन्टाइन गरेर घरमा नै बस्न भनेंको छ, ईटाली अहिले शोक र सन्तापमा डुबेको छ । ईटालीलाई सहयोग गर्न चीनले आफ्ना डाक्टर र मेडिकल समुहको एउटा टिमलाई ईटालीतर्फ रवाना गरिसकेको छ, यिन तिनै टिम हुन् जस्ले अहोरात्र खटेर हुवानमा संक्रमण नियन्त्रण गरेका थिए ।

लगभग १२००० भन्दा बढि ईटालीमा कोरोना पोजिटिभ भेटिएका छन् । ईटालीमा १९०० हाराहारीको मृत्यु भएको यस संक्रमणको ईटालीमा पछिल्लो अपडेट अनुसार २४७४७ केसहरु पत्ता लागेका छन् । चीनले १० हजार पल्मोनरी भेन्टीलेटरहरु, २० लाख फेस मास्क र २० हजार प्रोटेक्टीभ सुट्स ईटालीलाई प्रदान गरिसकेको छ ।

लाइभमाण्डु

ईटालीको एउटा कोरोना भाइरस रेडियो स्टेशन
चीनपछि ईरानभन्दा धेरै ईटालीमा कोरोना भाइरसको संक्रमण

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ

नेपालका ललितपुर, नुवाकोट, रसुवा र धादिङ्ग जिल्लामा १४ वटा सांस्कृतिक सम्पदा परियोजना तथा ललितपुर, रसुवा, नुवाकोट, सिन्धुपाल्चोक, रामेछाप, दोलखा, गुल्मी,

काठमाडौँ, न्यूजकारखाना । प्रहरी महानिरीक्षक शैलेश थापा क्षेत्रीले काठमाडौं महानगरपालिका-१ नक्सालस्थित नन्दीकेश्वर बगैँचा नारायणचौरमा बुधबार वृक्षरोपण गर्नुभएको छ । राष्ट्र