Lifestyle Portal
  •   १ जेष्ठ २०७८, शनिबार

ईटालीलाई चीनको साथ

४ चैत्र २०७६, मंगलवार १२:००

चीनले कोरोनाको कहरलाई मजवुतीका साथ नियन्त्रण गरिदिएको बताइन्छ, शुरुमा चीनको समुन्द्री शहर हुवानबाट शुरु भएको यस संक्रमण अहिले चीनमा त कम भयो तर यूरोपमा झनै बिकराल भएको छ । चीनसंग निकट ब्यापारको समबन्ध राख्ने यूरोपको देश ईटाली अहिले झनै चपेटामा परेको हो, श्रोतका अनुसार ईटालीमा भएका छालाजुत्ता कारखानामा चीनबाट भारी मात्रामा छाला निर्यात गरिन्थ्यो र शायद तिनै छालामा आएका कोरोनाका जिवाणुहरु नै ईटालीको संक्रमणको मुख्य कारक हुन सक्दछन् ।

ईटालीले आफ्ना नागरीकहरुलाई क्वारेन्टाइन गरेर घरमा नै बस्न भनेंको छ, ईटाली अहिले शोक र सन्तापमा डुबेको छ । ईटालीलाई सहयोग गर्न चीनले आफ्ना डाक्टर र मेडिकल समुहको एउटा टिमलाई ईटालीतर्फ रवाना गरिसकेको छ, यिन तिनै टिम हुन् जस्ले अहोरात्र खटेर हुवानमा संक्रमण नियन्त्रण गरेका थिए ।

लगभग १२००० भन्दा बढि ईटालीमा कोरोना पोजिटिभ भेटिएका छन् । ईटालीमा १९०० हाराहारीको मृत्यु भएको यस संक्रमणको ईटालीमा पछिल्लो अपडेट अनुसार २४७४७ केसहरु पत्ता लागेका छन् । चीनले १० हजार पल्मोनरी भेन्टीलेटरहरु, २० लाख फेस मास्क र २० हजार प्रोटेक्टीभ सुट्स ईटालीलाई प्रदान गरिसकेको छ ।

लाइभमाण्डु

ईटालीको एउटा कोरोना भाइरस रेडियो स्टेशन
चीनपछि ईरानभन्दा धेरै ईटालीमा कोरोना भाइरसको संक्रमण

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

हैदराबाद(एएनआई) – भारतको औषधि नियामक निकायले कोभिड–१९ विरुद्धको रुसी स्पुतनिक भी खोप आपतकालीन प्रयोगका लागि अनुमति दिएसँगै भारतीय बजारमा बिक्री

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकको राजनीतिमा जन्डिसका बिरामीले जस्तो जता पनि पहेँलो देख्ने प्रवृत्ति देखा परेको बताएका छन् । शुक्रबार

काठमाडौं। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले चिकित्सकको सिफारिशविना घरमा अक्सिजन सिलिन्डर नराख्न दिर्नेशन जारी गरेको छ। कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै अक्सिजनको

काठमाडाैं‌ । नेपाली कांग्रेसले विषम अवस्थामा नेपाललाई सहयोग गरिदिन मित्रराष्ट्र र अन्तरराष्ट्रिय संघ, संस्थाहरूलाई आग्रह गरेका छन् । शुक्रबार विज्ञप्ति