Lifestyle Portal
  •   २२ माघ २०७९, आईतवार

ईटालीलाई चीनको साथ

४ चैत्र २०७६, मंगलवार १२:००

लोकप्रिय

चीनले कोरोनाको कहरलाई मजवुतीका साथ नियन्त्रण गरिदिएको बताइन्छ, शुरुमा चीनको समुन्द्री शहर हुवानबाट शुरु भएको यस संक्रमण अहिले चीनमा त कम भयो तर यूरोपमा झनै बिकराल भएको छ । चीनसंग निकट ब्यापारको समबन्ध राख्ने यूरोपको देश ईटाली अहिले झनै चपेटामा परेको हो, श्रोतका अनुसार ईटालीमा भएका छालाजुत्ता कारखानामा चीनबाट भारी मात्रामा छाला निर्यात गरिन्थ्यो र शायद तिनै छालामा आएका कोरोनाका जिवाणुहरु नै ईटालीको संक्रमणको मुख्य कारक हुन सक्दछन् ।

ईटालीले आफ्ना नागरीकहरुलाई क्वारेन्टाइन गरेर घरमा नै बस्न भनेंको छ, ईटाली अहिले शोक र सन्तापमा डुबेको छ । ईटालीलाई सहयोग गर्न चीनले आफ्ना डाक्टर र मेडिकल समुहको एउटा टिमलाई ईटालीतर्फ रवाना गरिसकेको छ, यिन तिनै टिम हुन् जस्ले अहोरात्र खटेर हुवानमा संक्रमण नियन्त्रण गरेका थिए ।

लगभग १२००० भन्दा बढि ईटालीमा कोरोना पोजिटिभ भेटिएका छन् । ईटालीमा १९०० हाराहारीको मृत्यु भएको यस संक्रमणको ईटालीमा पछिल्लो अपडेट अनुसार २४७४७ केसहरु पत्ता लागेका छन् । चीनले १० हजार पल्मोनरी भेन्टीलेटरहरु, २० लाख फेस मास्क र २० हजार प्रोटेक्टीभ सुट्स ईटालीलाई प्रदान गरिसकेको छ ।

लाइभमाण्डु

ईटालीको एउटा कोरोना भाइरस रेडियो स्टेशन
चीनपछि ईरानभन्दा धेरै ईटालीमा कोरोना भाइरसको संक्रमण

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा