Lifestyle Portal
  •   ९ बैशाख २०७८, बिहीबार

बाबुराम र हिसिलालाई छोरी मानुशीको उपहार

१८ माघ २०७५, शुक्रबार १७:१९

बाबुराम भट्टराई र हिसिला यमी नेपालको एउटा राजनैतिक जोडी अनि क्रान्तिकारी छवीका कारण चर्चा र खोजिमा रहने जोडी हुन् । आज हामी उनीहरुको राजनैतिक पृष्ठभूमिभन्दा पनि पारिवारिक कुराहरुमा केन्द्रित भएर केहि कुरा प्रस्तुत गर्न जाँदैछौं ।

यो एकमात्र सन्तान सुपुत्री मानुशीले बिभिन्न अन्तर्वार्ताहरुमा आमाले भूमिगत भएका बेला आफूलाई पनि एउटा क्रान्तिकारी नाम छान्न भन्दा आफूले अस्मिता नाम छानेको बताएकी छिन् ।

भर्खरै भएको आफ्नो जन्मदिनमा बाबुराम र हिसिला यमी सुपुत्री मानुशी यमी भट्टराईले आफ्नो बुवाआमाप्रतिको कृतज्ञतालाई सामाजिक सञ्जाल ट्वीविटरमार्फत् हिजो शेयर गरेकि हुन । नयाँशक्ति पार्टीमा बुवाआमाको साथमा मानुशी पनि उत्तिकै सक्रिय पाइन्छिन् । मानुशी र भट्टराई परिवारलाई एउटा गैरराजनैतिक र औसत नेपाली परिवारको मात्र नजरमा हेर्ने हो भने यस परिवारमा केहि नौलोपना पाइन्छ । ४० औं वर्ष अघि एउटा बाहुन परिवारको छोरो र नेवा समूदायकी छोरी बिचको प्रेमबिवाह, व्यवसाहिक सफलताका बावजुद पनि राजनैतिक दर्शनमा दुःख अनि कष्ठ लगायत भूमिगत जीवनको क्रम, माओवादी द्वन्दको नेतृत्व हुँदै आजको नयाँ शक्तिको दौडसम्ममा यस दम्पतीलाई आआफ्नो हिसाबमा राम्रो नराम्रो रुपमा चिनिने पहिचानहरु प्रशस्तै छन् ।

यस दम्पतीको एकमात्र सुपुत्री मानुशीले भने यसपटकको आफ्नो जन्मदिनमा विशेषतः बुवाआमालाई धन्यवाद दिँदै एउटा पुरानो तस्वीर शेयर गरेकि छिन् । उनले आमाबुवाको यस समाजप्रतिको देन र निस्वार्थ योगदानलाई आत्मसाथ गर्ने र आदर्श मानेको कुराहरु आफ्नो पोष्ट मार्फत् ब्यक्त गरेकि हुन् ।

लाइभमाण्डू

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

रिस कति हानीकारक छ ? कति नोक्सान पुर्याउँछ ? त्यो धेरैले आफ्नो जीवनमा अनुभव गरेकै हुन्छ । पारिवारिक जीवन विघटन

हिन्दू धर्मशास्त्र अनुसार सोमबार भगवान शिवको विशेष दिन हो । यो दिन देवको पनि देव, महादेव शिवको व्रत बसी पूजाआजा

सीएनएन । लुइ भुटानको विमान आकारको लक्जरी ह्यान्डब्याग ३९ हजार डलर अर्थात नेपालको ४६ लाख रुपैँयाभन्दा धेरैमा बिक्री भएको छ

काठमाडौं । विश्वमा जुम्ल्याहा शिशुको जन्म बढ्दै गएको अनुसन्धानकर्ताहरुले बताएका छन् । वर्षेनी विश्वमा १६ लाख जुम्ल्याहा शिशु जन्मने गरेका