Lifestyle Portal
  •   २२ मंसिर २०७९, बिहीबार

महान फुटवलरको अन्त्य, गोल्डन बैक्सको निधन

२९ माघ २०७५, मंगलवार १६:५९

लोकप्रिय

सन् १९६६ मा बेलायत अथवा इंग्ल्याण्डले विश्वकप फुटवल जित्दा त्यतिबेलाका नौजवान गोलकिपर थिए, गोल्डन बैंक्स । फेब्रुअरी १२ तारिख सन् २०१९ मा उनले ८१ वर्षको उमेरमा विश्वबाट बिदा लिएका छन् । हुन त फुटवलको इतिहास केलाँउदा पेले त्यसपछिका पुस्तामा मेरेडोना लगाउत केहि सिद्धहस्त नाम छन् जो चर्चाको शिखरमा रहे । तर गोल्डन पनि आजभन्दा ५३ वर्षअघि त्यस्तै चर्चाको शिखरमा नभएका त हैनन तथापि आधुनिक फुटवलप्रेममा यि सिद्धहस्त खेलाडीको नाम धेरै आएन ।

यिनले सन् १९७० को फाइनलमा पनि पेलेको गोल रक्षा गरेर आफ्नो कला देखाएका हुन् । त्यपछि झन यिनको चर्चा चुलिँदै गयो ।सन् २०१५ मा यिनलाई मृगौलाको क्यान्सर भएको पत्ता लागेको थियो । गोल्डनको आत्मा परमात्मासंग लिन होस् । संझनामा सदैव यि महान खेलाडी आउने छन् ।


लाइभमाण्डू

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं – हेम्प स्पटलाइटमा पाइला चाल्दा, धेरै मानिसहरूले यो वास्तवमा के हो र किन यस्तो हानिकारक र उपयोगी बोट वरिपरि

एजेन्सी । मानिसको शरीर अन्य प्राणीको तुलनामा निकै संवेदनशील हुन्छ । यही कारण भविष्यमा हुने घटनाप्रति हाम्रो शरीरले पहिले नै

नयाँदिल्ली: मान्छे आफ्नो प्रेमको लागि जस्तोसुकै जोखिम मोल्न सक्छ भन्ने उदाहरण भारतको उत्तर प्रदेशस्थित भदोही गाउँमा देखिएको छ । भदोही

काठमाडौं -सामान्यतया बदामको सिजन या प्रचलन जाडो महिनामा बढी हुन्छ । घाममा बसेर बदम खाने प्रचलन बढी भएपनि बदम सधै