विश्वचर्चित गायिका म्याडोना अब मुसलमान बन्दै


अमेरिकी पप गायनको साम्राज्यमा निकै लामो समयदेखि एकछत्र राज गरेकी म्याडोनालाई नचिन्ने विश्व संगितका पारखीहरुमा शायदै कोही छन् होला । म्याडोनाको नयाँ गीती एल्बम अहिले सार्वजनिक भएको छ तर त्यसमा भएको एउटा गीतको हरफले उन्लाई अहिले निकै चर्चा र बिवादमा पनि ल्याएको छ ।

नयाँ एल्बम ल्याटेक्स एक्समा किलरस हु आर पार्टिईगं अर्थात भोग गरिरहेका हत्यारा नामक गीतमा आई वील बि इस्लाम ईफ इस्लाम ईज हेटेड भनेंर गाएकी छिन् । यदि इस्लामलाई घृणा गर्ने हो भनें म पनि इस्लाम हुनेछु भनेंर म्याडोनाले अभिव्यक्त गरेकी हुन् ।
६१ वर्षिय यि गायिकालाई यसअघि रेसिज्म र ह्वाइट सेभोरिज्मको आरोप लागेको थियो, गोरा मानिसको पक्षमा उभिएकी मानिने म्याडोना यस पटक निकै फरक गीत र धारणाका साथ आएकी छिन् । यिनका एल्वमका गीतका शव्दहरुले यिनको व्यक्तिगत अभिव्यक्ति दिएको त हैन ? के उनी साँच्चै इस्लाम बन्नेछिन्, हेर्न बाँकी छ । हुन त एकसमयका चर्चित गायक क्याट स्टेभिन्स, बक्सर माइक टाएसन, क्यासीयस क्ले पछि गएर मुहम्मद अली लगायत थुप्रै चर्चाको शिखरमा पुगेका ब्यक्तिहरुले इस्लाम धर्म अंगालेका इतिहास छ, हेरौं म्याडोना ले के गर्नेछिन ?

सुयोग ढकाल
लाइभमाण्डु


Loading comments...